Admitere învățământ profesional, dual 2021

Anunțuri:

• Lista cu elevi admiși la învățământul profesional dual a fost afișat (accesează listă)

• Rezultatele probei eliminatorii au fost afișate (accesează rezultatele)
  • Elevii promovați la proba eliminatorie din data de 15.07.2020 sunt ADMIȘI în clasa cu calcificarea Electrician Exploatare Centrale Stații și Rațele Electrice.
  • TOȚI elevii nepromovați la proba eliminatorie vor fi repartizați conform opțiunilor înscrise în fișa de înscriere la învățămăntul profesional.

Programarea probei eliminatorii a fost afișată (accesează afișare)

MODEL SUBIECT PROBA ELIMINATORIE INTERVIU

Iată câteva întrebari la care te sfătuim să oferi informații care să te pună în valoare:

1. Ce poți să ne spui despre tine? Ce îți place, ce pasiuni ai?

2. Care au fost materiile care ți-au plăcut la școală?

3. Ce te atrage la meseria de electrician? Ce știi despre meseria de electrician?

4. De ce crezi că ești potrivit pentru această meserie?

5. Care sunt așteptările pe care le ai după ce vei finaliza școala profesională?

Evaluarea probei eliminatorii se finalizează cu rezultatul "promovat" sau "nepromovat"

Dosarul de înscriere conține:

- fișa de înscriere în original

- copie certificat certificat naștere/ copie certificată conform cu originalul

- adeverință cu notele la evaluarea națională

- fișa medicală

- foaie matricolă în original